Organisatie verwacht 10 000 bezoekers op 5 dagen in feesttent aan de E17
TEMSE-VELLE – Morgen woensdag gaat het allereerste meerdaags festival van Vlaanderen in 2025 van start, Festivel in Temse. Met heel wat toppers gedurende de 6 events op 5 festivaldagen, een divers aanbod met en voor iedereen op de festivalweide naast de E17 waar sinds een paar dagen een megagrote festivaltent opgebouwd werd van maar liefst 20 meter hoog.
Ondanks de momenteel niet ideale omstandigheden voor de festivalsector in Vlaanderen. Een divers programma met FestiQuiz met Peter Van de Veire, FestiSpecials met o.a. De Romeo’s en Sam Gooris, FestiMusic met een live optreden van Niels Destadsbader, FestiVal Dag 1 met o.a. Viktor Verhulst en Average Rob & Omdat Het Kan, FestiVal Dag 2 met o.a. Regi en Dorothee Vegas & Like Maarten, FestiKids met o.a. Maya De Bij. Uniek aan het concept is dat de organisatie gedragen wordt door honderden vrijwilligers die ervoor zorgen dat alle opbrengsten naar diverse goede doelen gaan, vorig jaar bij de 5e editie ca. 45.000€.

Organisator Philippe Van Robaeys :
“Het zijn momenteel geen evidente omstandigheden om festivals te organiseren. De fors gestegen kostprijs van heel wat ingrediënten voor een goed festival zorgen ervoor dat het een constante evenwichtsoefening is voor organisatoren om betaalbaar te blijven. Doordat ons festival er wil zijn met en voor iedereen focussen we heel hard op die lage inkomprijzen. Daar slagen we in door de inzet van ca. 300 vrijwilligers én de steun van zowat 150 bedrijven uit de ruime regio met financiële en materiële sponsoring. Bovendien wil ons festival met zijn opbrengsten diverse goede doelen steunen, een extra uitdaging waar we ook dit jaar in slagen.”
DJ’s van Tomorrowland

“Donderdagavond treedt Niels Destadsbader voor het eerst sinds lange tijd opnieuw op met zijn band, waarvoor fans van het eerste uur uit gans Vlaanderen present tekenen in Temse. Niels plant dit jaar opnieuw een ganse zomertournee maar koos er dus voor om van start te gaan tijdens Festivel, fijn voor onze organisatie.”
“Festivel blijft groeien, het is duidelijk dat onze eigen aanpak aanslaat bij de bezoekers. De meeste events zijn meestal vooraf reeds volzet, een heel groot succes met naar verwachting ca. 10.000 bezoekers in totaal voor de 6e editie! De artiesten vinden ook meer en meer jaarlijks hun weg naar het kleine Temse, de DJ’s bijvoorbeeld zijn bijna allen DJ’s die ook jaarlijks op Tomorrowland een set spelen, een mooie affiche dus voor ons als eerste festival van het jaar. En ook het weer ziet er alvast veelbelovend uit vanaf vrijdag, droog en warme temperaturen voor de tijd van het jaar.”
1250 mensen met een beperking

“Ook dit jaar zetten we in op beleving en comfort voor de bezoekers met o.a. animatie binnen en buiten, verharde parkings en verzorgde toiletten zonder meerkosten, de SkyWatch zijnde een mega grote kraan die de bezoekers vrijdag en zaterdag op een platform tilt tot meer dan 50m hoog boven het festivalterrein, …”
“Festivel steunt dit jaar opnieuw diverse goede doelen. Het grootste goede doel is FestiSpecials, de dag voor mensen met een beperking uit gans Vlaanderen die volledig gratis wordt aangeboden aan ruim 1.250 mensen met een fysische en/of psychische beperking. Jammer genoeg zijn er niet veel mogelijkheden voor mensen met een beperking om zich op hun manier te ontspannen tijdens een festival.
Festivel wil hen jaarlijks die kans bieden en dat wordt duidelijk gesmaakt, jaar na jaar is dit event vroeger volzet, met dit jaar een paar honderd mensen op de wachtlijst. Daarnaast steunt en betrekt Festivel diverse andere goede doelen zoals jeugd- en jeugdverengingen, organisaties die zich specifiek inzetten voor hulpbehoevenden (autisme, armoede, kanker, kinderen in moeilijke thuisomstandigheden, mindervaliden, …), REFU, Verkeersveiligheid naar kinderen toe met Zeppe & Zikki, Wijk-Werken, …”.
Gratis genieten
FestiQuiz opent dit jaar Festivel op woensdagavond, met Peter Van de Veire als vaste presentator, opnieuw vergezeld van bekende sidekicks. Plezier maken is veel belangrijk dan winnen bij deze ludieke quiz met veel ambiance, bewijs daarvan is dat hij voor de 6e keer op rij 9 weken vooraf volzet is met opnieuw 1.000 deelnemers, een record voor een quiz.
FestiSpecials is donderdag overdag ongetwijfeld het warmste van de zes events, voorbehouden enkel voor mensen met een beperking en hun begeleiders. Bij deze 4e editie die ook al even volzet is komen ca. 1.250 mensen met een beperking gratis genieten van hun festival op maat, met heel veel begeleiding en verlaagde drankprijzen. Dit jaar op het podium o.a. De Romeo’s, Sam Gooris en DJ Jack Amai Mijn Klak van Down The Road en Gianni uit Nonkels. Zowel De Romeo’s als Sam Gooris nemen uitgebreid de tijd voor een Meet & Greet met iedereen.

FestiMusic brengt op donderdagavond voor het eerst sinds lange tijd een groot live-optreden van Niels Destadsbader en zijn band, hun eerste in een langere reeks van optredens tijdens zomerfestivals. Momenteel scoort Niels met zijn nieuwe single “Bijna vergeten”, versterkt door de Nederlandse zangeres en TikTokster Tessa June.
2000 festivalgangers
FestiVal Dag 1 is de eerste festivaldag met DJ’s op vrijdag, met o.a. Viktor Verhulst en Average Rob & Omdat Het Kan. Viktor Verhulst breekt momenteel door als internationale DJ, Average Rob zal tijdig terugkeren uit Marokko waar hij momenteel nog verblijft na zijn deelname aan de “Marathon des Sables”. Daarnaast ook DJ’s Individual, Art, Unregular, Arthur Lewis & Gerben Tuerlinckx, Nina Black en X-Tof.
FestiVal Dag 2 is de tweede festivaldag met DJ’s op zaterdag, met ook enkel toppers als DJ’s met o.a. Regi en Dorothee Vegas & Like Maarten. Daarnaast ook DJ’s Gert, Jana Vitiligo, Parthyshakerz, Pauline, Frank en Ghost. Ook deze festivaldagen zullen opnieuw volzet zijn met elk ca. 2.000 festivalgangers.
FestiKids is de familienamiddag met aandacht voor de kleinsten. Naast kinderanimatie met ondermeer een hindernissenbaan van maar liefst 80 meter lengte en een glijbaan van 10 meter hoog en 30 meter lengte zijn er optredens van o.a. Maya De Bij en de Wetenschapsshow van Technopolis. Maya De Bij neemt de tijd voor een Meet & Greet.
