Carnavalstoet trekt door centrum via kortere route

TEMSE – Komend weekend regeren de zotskappen weer over Temse. Carnavalscomité Temse organiseert de 48ste editie van het carnaval in de centrumgemeente. Zondag trekt de cavalcade weer door het centrum. Door de herinrichtingswerken van de as Kouterstraat/Schoolstraat is de route van de carnavalstoet dit jaar wel ingekort.

“Doordat de wegenwerken in de Schoolstraat nog niet afgerond zijn kan de stoet dit jaar niet passeren langs de Houtkaai en de Schoolstraat richting Pastoor Boelstraat”, stelt Eveline Claus, voorzitter van het gemeentelijk carnavalscomité. “Daardoor zullen we vanuit de Oeverstraat de Paterstraat indraaien.”

“Omdat het lokaal van Prins Katelijne zich in de Gasthuisstraat bevind (café De Sportvrienden red.) moeten we daar zeker passeren en kunnen we niet anders dan ook de Eeckhoutdriesstraat en de Gebroeders Van Raemdonckstraat links laten liggen en de weg vervolgen via de Pastoor Boelstraat.”

“Door de herinrichting van de Kouterstraat is het trouwens definitief verleden tijd dat we daar passeren. Door de parkeerplaatsen in het midden van de straat is de weg te smal voor een groot aantal carnavalswagens.”

Het carnavalsweekend start vrijdag met het schoolcarnaval. Leden van het carnavalscomité bezoeken dan verschillende scholen in de centrumgemeente.

Zaterdag is er in de feestzaal van het oud gemeentehuis het kindercarnaval met de verkiezing van de Jeugdprins en – Prinses 2025. Zaterdagavond is er kroegentocht.

Zondagnamiddag dan de 48ste cavalcade, met ’s avonds de uitslag van de jurering door de groepen, de zogenaamde ‘zelfjury’.

Maandagavond sluit de popverbranding het carnaval ’25 af gevolgd door de prijsafroeping van de officiële jury. Vanaf dit jaar dus zonder de deelname van veelwinnaar Nabukodonosor uit Bazel.

Lied van de prins Katelijne I

Komend weekend zal Katelijne I met haar gevolg het carnaval in goede banen leiden. Net zoals de voorbije jaren heeft ook Katelijne een eigen lied, ingezongen door Gunter Van Royen. Het lied is onderaan dit artikel te beluisteren.

Carnavalmuziek op radio Forest

Daarbij is het komend weekend ook opgenomen in de speellijst van online-radio Forest. Zij draaien op vrijdag, zaterdag en zondag, telkens van 19.00u. tot 4.00u. ’s ochtends nonstop (vooral lokale) carnavalsmuziek uit groot-Temse en de regio. Zo zijn heel wat nummers van groepen en comité’s van de voorbije jaren te horen. Zelfs ondermeer het lied dat carnavalsgroep De Binnenhofkes in de jaren ’80 liet opnemen toen Frank I (Vermeulen) regeerde als prins carnaval over Temse.

Luisteren kan via: www.radioforest.online.

Lees meer: Nabukodonosor stapt uit competitie van carnavalstoet

Door de wegenwerken in de Schoolstraat moet de cavalcade een kortere route volgen
Het lied van Prins Katelijne I 2025

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *